Publiczne Przedszkole nr 12 w Pile

Niebieskie Igrzyska – część edukacyjna

 

Nasze przedszkole przystąpiło do udziału w Niebieskich Igrzyskach – ogólnopolska akcja propagująca wiedzę o autyźmie.

W środę 17 kwietnia dzieci i nauczyciele wzięli udział w części edukacyjnej akcji. Wszystkie grupy odśpiewały hymn Niebieskich Igrzysk oraz obejrzały prezentację multimedialną na temat autyzmu. Następnie w każdej sali nauczycielki przeprowadziły część warsztatową. W zależności od wieku i możliwości dzieci wykonywały zadania, które miały uświadomić im, że różnorodność jest wokół nas, jest czymś naturalnym. Starsze przedszkolaki doświadczyły nadwrażliwości sensorycznej, poznały sposoby jak radzić sobie w takich sytuacjach. Przedsięwzięcie zwieńczyła działalność plastyczna – wykonanie logo Niebieskich Igrzysk.

Katarzyna Szałowińska            

Skip to content