Publiczne Przedszkole nr 12 w Pile

Niebieskie Igrzyska – część sportowa

 

We wtorek 23 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile odbyła się część sportowa akcji Niebieskie Igrzyska. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Piły, a patronat medialny – Tv Asta. Z naszego zaproszenia skorzystały dwa pobliskie przedszkola: Publiczne Przedszkole nr 13 w Pile oraz Publiczne Przedszkole nr 18 im. Kubusia Puchatka w Pile.

W sportowych zmaganiach uczestniczyły trzy 10 osobowe drużyny z każdego przedszkola, a także ponad 160 kibiców. Wszyscy kibice ubrani byli na niebiesko, w ręku dzierżyli niebieski balon lub inny rekwizyt i bardzoooooooo głośnoooo dopingowali swoich sportowców.

Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Sylwia Stańczyk dziękując wszystkim za przybycie i życząc udanej zabawy. Następnie wszystkie drużyny w rytmie hymnu Niebieskich Igrzysk przemaszerowały po płycie boiska prezentując się wszystkim. Nasz fantastyczny przedszkolak Szymon Marach zapalił znicz olimpijski otwierając w ten sposób zawody.

O dobrą rozgrzewkę przed zmaganiami sportowymi zadbał pan Marcin Ćwirzeń – trener dzieci i dorosłych, miłośnik sportu, z zamiłowania trener cross training oraz biegów OCR. Po odpowiednim przygotowaniu dzieci dzielnie, sprawnie i szybko ukończyły 8 konkurencji, które były punktowane przez sędziów. Zwycięzcą Niebieskich Igrzysk zostało Publiczne Przedszkole nr 18 im. Kubusia Puchatka w Pile, drugie miejsce zajęło Publiczne Przedszkole nr 12 w Pile, a trzecią lokatę – Publiczne Przedszkole nr 13 w Pile.

Tegoroczne Niebieskie Igrzyska uważamy za bardzo udaną imprezę. Wzięło w niej udział ponad 200 dzieci. Dziękujemy panu dyrektorowi szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile za udostępnienie obiektu sportowego na miarę naszych igrzysk i wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie tak fantastycznej imprezy.

Anita Kępińska. Katarzyna Szałowińska

Skip to content