Zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli

Szanowni Rodzice, zgodnie z komunikatem rządu,  zmieniają się zasady funkcjonowania przedszkoli w okresie od 27 marca do 9 kwietnia b.r.  Rząd informuje; ”

Żłobki i przedszkola tylko dla medyków

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

W związku z powyższym wychowawcy grup będą się z Państwem kontaktować w tej sprawie. O tym, wg jakich zasad  będzie funkcjonować przedszkole dla dzieci rodziców z zawodów medycznych i służb porządkowych poinformujemy po uzyskaniu informacji od rodziców o rodzaju wykonywanej pracy.  Informujemy, że miejsce w przedszkolu znajdą wyłącznie dzieci obydwojga rodziców wykonujących pracę w służbach  wymienionych w komunikacie rządu, lub dzieci rodzica samotnie wychowującego, który pracuje w w/w służbach.  Przypominamy ponadto, że do 29 marca przedszkole jest zamknięte z powodu zakażeń COVID-19.

Barbara Miszczak