11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

“Bo ja jestem Polak mały, taki silny taki śmiały!

Kolor biały i czerwony dobrze znam, Polską flagę w domu mam!”

Dnia 10.11.2023 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki   i Polaka. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i dużym skupieniem oglądali programy artystyczne przygotowane przez dzieci z młodszych i starszych grup przedszkolnych. Wszystkie dzieci obejrzały film edukacyjny “Karolek i Narodowe Święto niepodległości” przygotowany przez panią Magdalenę i panią Joannę, zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Odśpiewały także hymn państwowy “Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Odświętne stroje (kotyliony, biało – czerwone wianuszki u dziewczynek), piękna kolorystyka sprawiła, że panowała niesamowita atmosfera. Było wzruszająco, dostojnie, spokojnie…. Brawo mali Polacy! Jesteśmy z Was dumni! Uroczystość z okazji Narodowego święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.