PYSZNE I ZDROWE WIOSENNE KANAPKI KOLOROWE

W piątek 22 marca grupę KRASNOLUDKI odwiedzili dziadkowie i rodzice, aby wspólnie ze swoimi pociechami przygotować wiosenne kanapki.  Na początku dzieci wykazały się znajomością warzyw zgromadzonych na stole podczas rozwiązywania o nich zagadek. Po krótkim wstępie wszyscy z zaangażowaniem zabrali się do pracy. Dzieci smarowały i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie, znakomicie smakowały, ale przede wszystkim miały mnóstwo witamin. Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwanie się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem oraz kulturalnego zachowania się przy stole. Takie kulinarne zajęcia z bliskimi bardzo podobały się przedszkolakom i wszyscy obiecali, że odtąd będą jedli więcej zdrowych witaminek.